Dule_Car
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dule_Car

Namenjeno samo pravim fanovima najbolje zvezde Duleta
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 NAROD JE REKAO DUSAN,A NE MILAN!

Ići dole 
AutorPoruka
_^^^SwIlEnA^^^_
Admin
_^^^SwIlEnA^^^_


Broj poruka : 123
Godina : 29
Location : Okoline Zrenjanina...
Datum upisa : 21.09.2007

NAROD JE REKAO DUSAN,A NE MILAN! Empty
PočaljiNaslov: NAROD JE REKAO DUSAN,A NE MILAN!   NAROD JE REKAO DUSAN,A NE MILAN! Icon_minitimeSub Sep 22, 2007 2:27 am

Svet intervju Dušan Svilar! Stanković je važio za jednog od glavnih favorita i izbor pesama mu je bio sjajan, ali glas naroda nam je te noći na "Tašu" krojio sudbine

NAROD JE REKAO SVILAR, A NE MILAN!


Iskreno, sebe uopšte nisam video u superfinalu
Deo novca ću pokloniti crkvi Vaznesenja Gospodnjeg u Subotici u koju svake nedelje redovno odlazim
Neću se prikloniti narodnjacima, za "Grand" snimam komercijalni pop album
Pobede i novca bih se odrekao zbog prijateljstva sa ostalim kandidatima
Dušan Svilar je ovogodišnja "Zvezda Granda"! Na prepunom stadionu Tašmajdan prošle subote dobio je najveći broj glasova i osvojio nagrade u vrednosti od pola miliona evra. Priznaje da sebe nije video kao pobednika čak ni u poslednjem krugu kada je bio uveren da će Radmila Manojlović dobiti najviše glasova. Svega dan posle pobede u intervjuu za "Svet" šesnaestogodišnji Subotičanin kaže:
"Isti osećaj sam imao i kada sam došao na finale i kada sam proglašen za 'Zvezdu Granda.' Imao sam tremu čak i u trenutku proglašenja pobednika. Potajno sam očekivao da ću pobediti ali nisam mogao da budem siguran u to jer su svi takmičari podjednako dobri. Konkurencija je bila veoma jaka."
- Iskreno, jesi li video sebe u superfinalu?
Ne, sebe tu nisam video. Bio sam uveren da će superfinalisti biti Milan, Rada i Dinča. Međutim, situacija se odvijala prilično neočekivano, pa je mnoge, a i mene samog, iznenadilo kada je Stanković ispao već u drugom krugu.
Zapravo, neposredno pred spektakl na Tašu imao sam osećaj da će trijumfovati Cobe, ali kada je on ispao u prvom krugu, u glavi mi je nastala opšta konfuzija i više nisam davao nikakve prognoze.
- Koliko si skroman, još ćeš mi reći da se potajno nisi nadao pobedi kada si sa Radom ostao u poslednjem krugu?
Skroman ili ne, ali zaista sam bio uveren da će Rada odneti pobedu. Ona je dobar čovek i sjajna koleginica i kao takvu je veoma cenim. Ma, svi su sjajni! Dok smo bili na moru, svi su se prema meni ophodili kao prema mlađem bratu i na tome sam im beskrajno zahvalan.
- Ipak, najbliži si bio sa Cobetom?
Da, sa Cobetom sam u startu pronašao zajednički jezik, ali zaista ništa manje nisam bio dobar ni sa ostalim kandidatima. Možda mi neko neće poverovati, ali za trideset dana provedenih u jednoj kući u Crnoj Gori niko se ni sa kim nije ni sporečkao, a kamoli imao neki konflikt...
- Iako je važio za jednog od glavnih favorita, Milan se prilično rano oprostio od daljeg takmičenja. Šta ti misliš, zašto se to desilo?
Ne znam ni sam... Izbor pesma mu je bio dobar... Ipak, narod je bio taj koji nam je te večeri krojio sudbine.
- Od samog starta si bio miljenik starijih dama, za razliku od tvojih kolega koje su uglavnom uživale simpatije devojčica.
Prija mi što sam imao podršku navijača, starosti od 7 do 77 godina. U detalje neću ulaziti... (smeh)
- Priča se da zrele obožavateljke podsećaš na Čolu iz mlađih dana...
Sve je moguće. (smeh)
- Dok si izvodio pesmu "Čija je ono zvijezda" oponašao si Čolu, a publika te je prvi put videla da igraš. Jesi li vežbao koreografiju kod kuće?
Ma, kakvo crno vežbanje kod kuće...to je bila spontana improvizacija. Nekoliko ljudi me je posavetovalo da malo "mrdnem" jer je finale, poslednji i najvažniji nastup u dosadašnjem takmičenju.
- I ti si mrdnuo...
Da, mrdnuo sam! Rekao sam sebi "hajde, pokušaj" i desilo se nešto što je mnogima ličilo na dugo uvežbavanu koreografiju, a zapravo je bila samo puka improvizacija.
- Tokom nastupa mnogo si se motao oko jedne smeđokose plesačice...
Pa, kad niko od ostalih takmičara to nije učinio, morao sam ja. Sada me svi pitaju da li se nešto dešava između nas dvoje.
- Sam si sebi postavio sledeće pitanje.
Iskreno, ne znam ni kako se ta devojka zove, nismo stigli da se upoznamo jer je brzo napustila Taš. Tada sam je prvi put video. Nadam se da će nam se putevi uskoro ponovo ukrstiti...
- Da li ti se svidela?
Kako misliš da li mi se svidela?
- Pa, fizički.
Zahvalan sam joj što mi je dala podršku na sceni i to je sve.
- Jesi li zaljubljen?
Ne, trenutno nemam devojku.
- E, ako je ne nađeš kao "Zvezda Granda"...
Ne znam šta bih ti rekao... (smeh)
- Ko ti je po silasku sa scene prvi čestitao na pobedi?
Na bini su mi čestitali čelnici "Granda", a kada sam sišao, to su učinili i članovi moje porodice koji su imali veću tremu od mene.
- I tvoj otac je prisustvovao finalu, iako poslednjih meseci radi u Grčkoj?
Da, došao je da bi u ovim, meni veoma važnim trenucima bio uz mene, ali se uskoro vraća svojim obavezama.
- Uz novčanu premiju, dobio si i automobil "ford fiesta", ali pošto si maloletan i još uvek nemaš vozačku dozvolu, kome planiraš da proslediš ključeve?
Ključeve još nikome nisam dao. Auto će voziti moja porodica.
- A, šta je sa novcem, na šta ćeš ga potrošiti?
Sigurno je da ću deo pokloniti crkvi Vaznesenja Gospodnjeg u Subotici u koju svake nedelje redovno odlazim. Gde će otići ostatak, još uvek ne znam.
- Hoćeš li napustiti crkveni hor u kome već godinama pevaš?
Ne, ostaću njegov član i dalje.
- Ali, crkveni hor i "Zvezde Granda" ne idu jedno s drugim.
Kako ne idu?! Mogu valjda nešto da radim i za svoju dušu!
- Kome si namenio nakit koji si, takođe dobio?
Od bitnijih stvari ne stižem da razmišljam o tome. Sve u svemu, sve ostaje u porodici Svilar.
- Gde si i kako proslavio pobedu?
Slavio sam u sestrinom stanu u Beogradu sa porodicom i bliskim prijateljima do šest sati ujutru. Pred kraj nam se pridružio i Renato Henc.
- Zašto nije bio na Tašu da ti tamo pruži podršku?
Radio je te večeri, ali ja znam da je svim srcem navijao za mene i hvala mu na tome. Renatova podrška mi mnogo znači.
- Jesi li primetio ljubomoru kod ostalih takmičara kada si proglašen za pobednika?
Ne verujem da je bilo ljubomore. Da ja nisam izabran za "Zvezdu Granda", jednako bih se radovao i pobedi bilo kog drugog kandidata. Svi smo zaista sjajni interpretatori.
- Kako gledaš na komentare da ti i pored sjajnih glasovnih mogućnosti nije mesto u "Grandu"?
Ne dotiču me takvi i slični komentari. Saša Popović i Saša Jakšić Žika su do sada više puta ponovili da se ovogodišnji izbor umnogome razlikuje od prethodnih i da je sve samo ne tipično takmičenje interpretatora narodne muzike. Pošto smo ostali bez "Idola", nije mi preostalo ništa drugo nego da se prijavim na "Zvezde Granda".
- Hoćeš li se sada, kada ti je "Grand" omogućio snimanje albuma, možda prikloniti narodnjacima?
Ne. Saša Popović smatra da je moja pobeda označila kraj muzičke ere turskih i arapskih melodija. Rekao mi je da u "Grandu" od sada definitivno više neće biti zuriti i talambasa, a da ću ja biti prvi pevač kojem će "Grand" produkcija snimiti kompletan komercijalni pop album.
- Hoćeš li zbog pevačke karijere preći na vanredno školovanje?
Ne, u školu ću i dalje redovno ići.
- Kako misliš da uskladiš sve?
Organizacija je najvažnija. Radnim danima ići ću u školu, petkom ću dolaziti u Beograd, a vikendima ću raditi... Ne mislim da će mi biti lako, ali snaći ću se ja već. Olakšavajuća okolnost je što za početak svi zajedno idemo na turneju, što me posebno raduje. Nikakav trijumf, novac, automobili ne mogu da se mere sa drugarstvom koje mi se desilo sa Cobetom, Radom, Milanom, Nemanjom, Silvijom i Dinčom.
- Zar je moguće da ti novčana premija u iznosu od pola miliona evra ne znači mnogo?
Naravno da mi znači, ali rekoh već ima stvari koje su vrednije. Nije sve u novcu...
- Odrekao bi se novca zbog prijateljstva sa ostalim kandidatima?
Nijednog trenutka se ne bih dvoumio!
- Jesi li svestan da će ti se život sada promeniti iz korena?
Jesam i spreman sam za sve promene.
_________________
Nazad na vrh Ići dole
http://www.luda-a-cool.piczo.com
 
NAROD JE REKAO DUSAN,A NE MILAN!
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Dusan Silni-PRESS
» DUSAN POBEDNIK-KURIR ;)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Dule_Car :: Dusan Svilar :: Sve o Dusanu-
Skoči na: